Знайомтесь - ансамбль старовинної музики "Львівські Менестрелі".
www.lviv-menestreli.lviv.ua Старовинна музика, образотворче мистецтво, книги, фільми та всяке інше, старовинне і не дуже, але в любому випадку цікаве
У нас була Всеукраїнська прем"єра середньовічної збірки "Карміна Бурана" ( не путати з однойменною ораторією Карла Орфа Smile ) 12 жовтня 2007 року на 5-ому Міжнародному Фестивалі Давньої Музики, що кожен рік відбувається у Львові. 5 творів у avi з цього концерту розміщені на моєму сайті. Заходьте, знайомтесь з найдавнішою з віднайдених на сьогоднішній день пісенною збіркою... Smile
Про збірку...
Карміна Бурана — збірка рукописів, знана також як Кодекс Бурана, датована 1230 р., одна з найбільш яскравих літературних пам"ятників раннього середньовіччя. Один з перекладів - «Пісні Баварії». Знайдена у 1803 році у невеликому бенедиктинському аббатстві Бауерн (Benediktbeuern), основаному в 733 році у підніжжя Баварських Альп близько 30 миль на південь від Мюнхена. Пізніші дослідження виявили, що манускрипт скоріш за все ще раніше знаходився в аббатстві Секкау (Seckau). До збірки входять близько 250 віршів та пісень, відомих з IV-XIII ст..
Вперше манускрипт в його теперішньому вигляді, підготовлений до друку Йоганом Андреасом Шмеллером, котрий і дав цій великій антології її теперішню назву - Carmina Burana, побачив світ у 1847році. Манускрипт на сьогоднішній день знаходиться у Мюнхені у Баварській національній бібліотеці.
Практично всі пісні латинською мовою, деякі на середньо-верхньо-німецькому діалекті, зі вставками старофранцузького. В XI-XIII ст. латина була мовою спілкування подорожуючих студентів-школярів і теологів по всій Західній Європі. Більшість анонімних віршів, скоріш за все, належать голіярдам (goliards - клерки, котрі висміювали церкву) та вагантам ( vagantes - бродячі люди, серед яких є студенти-школярі, представники низшого духівництва, шкільні вчителі).
Їх ідеалом були безтурботні радощі, несумісні з пісною мораллю похмурих благочестивців. З таких латиньських застольних пісень згодом виникло чимало студентських гімнів, таких як "Gaudeamus igitur".
У збірці поряд з анонімами представлені поезії Петера з Блуа, Вальтера із Шатільона, Отлоха Ратісбоненсіса, Вальтера фон Фогельвайде, Найдгарда фон Рейенталя, Петруса Блезенсіса, Філіппа Кацеляріуса, Аусоніуса IV ст., Овідія, невідомого, котрий йменував себе Архипоетом.
Збірка умовно поділена на шість частин:
Карміна церковна (пісни на релігійні теми)
Карміна сатирично-моралізована (сатиричні пісні)
Карміна любовна (любовна лірика)
Карміна пьяна (застольні пісні, пісні азартних ігор та пародії)
Луди (релігійні пьєси)
Доповнення (вариації пісень з іншими текстами)
Карміна церковна на сьогоднішній день вважається втраченою.
http://turba-delirantium.skyrocket.d...ina-burana.htm