Українська Тусовка
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.
Українська Тусовка


 
ФорумФорум  ПошукПошук  Останні зображенняОстанні зображення  ЗареєструватисьЗареєструватись  ВхідВхід  

 

 "Львівські Менестрелі"

Перейти донизу 
АвторПовідомлення
божок




К-ть повідомлень : 1
Registration date : 06.05.2008

"Львівські Менестрелі" Empty
ПовідомленняТема: "Львівські Менестрелі"   "Львівські Менестрелі" Icon_minipostedВт Травень 06, 2008 4:40 pm

Знайомтесь - ансамбль старовинної музики "Львівські Менестрелі".

www.lviv-menestreli.lviv.ua

Старовинна музика, образотворче мистецтво, книги, фільми та всяке інше, старовинне і не дуже, але в любому випадку цікаве

У нас була Всеукраїнська прем"єра середньовічної збірки "Карміна Бурана" ( не путати з однойменною ораторією Карла Орфа Smile ) 12 жовтня 2007 року на 5-ому Міжнародному Фестивалі Давньої Музики, що кожен рік відбувається у Львові. 5 творів у avi з цього концерту розміщені на моєму сайті. Заходьте, знайомтесь з найдавнішою з віднайдених на сьогоднішній день пісенною збіркою... Smile

Про збірку...

Карміна Бурана — збірка рукописів, знана також як Кодекс Бурана, датована 1230 р., одна з найбільш яскравих літературних пам"ятників раннього середньовіччя. Один з перекладів - «Пісні Баварії». Знайдена у 1803 році у невеликому бенедиктинському аббатстві Бауерн (Benediktbeuern), основаному в 733 році у підніжжя Баварських Альп близько 30 миль на південь від Мюнхена. Пізніші дослідження виявили, що манускрипт скоріш за все ще раніше знаходився в аббатстві Секкау (Seckau). До збірки входять близько 250 віршів та пісень, відомих з IV-XIII ст..

Вперше манускрипт в його теперішньому вигляді, підготовлений до друку Йоганом Андреасом Шмеллером, котрий і дав цій великій антології її теперішню назву - Carmina Burana, побачив світ у 1847році. Манускрипт на сьогоднішній день знаходиться у Мюнхені у Баварській національній бібліотеці.

Практично всі пісні латинською мовою, деякі на середньо-верхньо-німецькому діалекті, зі вставками старофранцузького. В XI-XIII ст. латина була мовою спілкування подорожуючих студентів-школярів і теологів по всій Західній Європі. Більшість анонімних віршів, скоріш за все, належать голіярдам (goliards - клерки, котрі висміювали церкву) та вагантам ( vagantes - бродячі люди, серед яких є студенти-школярі, представники низшого духівництва, шкільні вчителі).
Їх ідеалом були безтурботні радощі, несумісні з пісною мораллю похмурих благочестивців. З таких латиньських застольних пісень згодом виникло чимало студентських гімнів, таких як "Gaudeamus igitur".
У збірці поряд з анонімами представлені поезії Петера з Блуа, Вальтера із Шатільона, Отлоха Ратісбоненсіса, Вальтера фон Фогельвайде, Найдгарда фон Рейенталя, Петруса Блезенсіса, Філіппа Кацеляріуса, Аусоніуса IV ст., Овідія, невідомого, котрий йменував себе Архипоетом.

Збірка умовно поділена на шість частин:

Карміна церковна (пісни на релігійні теми)
Карміна сатирично-моралізована (сатиричні пісні)
Карміна любовна (любовна лірика)
Карміна пьяна (застольні пісні, пісні азартних ігор та пародії)
Луди (релігійні пьєси)
Доповнення (вариації пісень з іншими текстами)

Карміна церковна на сьогоднішній день вважається втраченою.

http://turba-delirantium.skyrocket.d...ina-burana.htm
Повернутися до початку Перейти донизу
 
"Львівські Менестрелі"
Повернутися до початку 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Українська Тусовка :: Вільне спілкування :: Музика-
Перейти до: